Helike.pl - biżuteria artystyczna, perły
Kategorie
ZawieszkiPierścionkiKolczykiNaszyjnikiBransoletkiBroszeKuferki na biżuterię
 
Wyszukiwanie
Szukana fraza:
Przedział cenowy:
do
Logowanie
Promocje

Zobacz wszystkie
Poradniki


Aby nasza biżuteria przez pokolenia pozostawała w idealnym stanie, należy odpowiednio o nią dbać.

1. Przechowuj biżuterię oddzielnie.
Staraj się przechowywać biżuterię w specjalnych  torebkach lub pudełkach na biżuterię wyłożonych miękkim materiałem. Pozwala to na ograniczenie dostępu powietrza do biżuterii i zmniejsza możliwości powstawania na niej tlenków, a biżuteria nie będzie narażona na uderzenia i porysowania.

Radzimy zwrócić szczególną uwagę na przechowywanie pereł.
Nie przechowuj pereł razem z inna biżuterią zwłaszcza z metali, w ten sposób unikniesz uszkodzenia powierzchni czy porysowania powierzchni pereł.

2.
 Unikaj środków chemicznych. 
 Jeśli spryskujesz ciało perfumami, uważaj, aby biżuteria nie została przez nie zwilżona. Środki chemiczne tj. perfumy, balsamy, kremy, dezodoranty mogą zmatowić lub wręcz uszkodzić powierzchnię pereł powodując ich matowienie lub rozwarstwianie, czy spowodować efekt pociemnienia biżuterii.
Unikaj stosowania tych środków bezpośrednio na biżuterię a nawet zakładaj biżuterię dopiero po 30 minutach od ich użycia.

3. Czyszczenie biżuterii.
 Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne oczyszczanie biżuterii z kurzu. Zaleca się stosowanie specjalnej chusteczki do pielęgnacji biżuterii. Nie należy samodzielnie czyścić biżuterii, która jest już mocno zabrudzona – zwłaszcza przy użyciu środków czyszczących i polerujących. Co pewien czas należy oddawać biżuterię do jubilera, do profesjonalnej pielęgnacji.
Pamiętajmy, że nie wszystkie rodzaje biżuterii powinny być czyszczone w ten sam sposób. Wyroby z umieszczonymi w nich kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral) mogą zmatowieć gdy użyjemy do ich czyszczenia środków chemicznych.

4. Codzienne użytkowanie.
Pamiętajmy, że biżuteria nie jest nam potrzebna przy wykonywaniu prac domowych. Starajmy się zawsze przy wykonywaniu tych prac ściągać całą biżuterię. Spotykamy się z bardzo dużą ilością biżuterii uszkodzonej podczas wykonywania takich czynności. Uszkodzenia te mają przeważnie charakter mechaniczny(porysowane obrączki) bądź chemiczny(pod wpływem styczności biżuterii z detergentem).

Staraj się nie nosić biżuterii na sąsiednich palcach. Obrączki i pierścionki podczas noszenia obijają się o siebie powodując zarysowania, które z czasem powodują zmatowienie obrączek.

5. Wrażliwe powierzchnie.
Należy unikać sytuacji, kiedy powierzchnie wzorów biżuterii wykończonych w technologiach diamentowania, satynowania, pozłacania, rodowania lub patynowania – które tworzą tylko cienką zewnętrzną warstwę wyrobu – są narażone na ścieranie się, gdyż ich struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu.

 

Powrót
Helike.pl jest sklepem internetowym z bogatą gamą wyrobów autorskich takich jak biżuteria artystyczna, perły akoya, Tahiti. Oferujemy zawieszki, pierścionki, kolczyki, obrączki, naszyjniki, bransoletki i wiele innych produktów. Nasz sklep zapewnia najwyższą jakośd oferowanej biżuterii, którą zapewniają wybitni artyści projektujący nasze wyroby. W asortymencie Helike.pl odnajdziesz wyjątkową biżuterię dla wyjątkowych osób. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą .
Copyright © 2010-2011
HELIKE - piękna biżuteria Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt graficzny www.aston7.pl   Helike.pl jest sklepem internetowym z bogatą gamą wyrobów autorskich takich jak biżuteria artystyczna, perły Akoya, Tahiti.
   Oferujemy zawieszki, pierścionki, kolczyki, obrączki, naszyjniki, bransoletki i wiele innych produktów.
   Nasz sklep zapewnia najwyższą jakość oferowanej biżuterii, którą zapewniają wybitni artyści projektujący nasze wyroby.
   W asortymencie Helike.pl odnajdziesz wyjątkową biżuterię dla wyjątkowych osób. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.


HELIKE Agnieszka Kłyk
biżuteria artystyczna
507 607 009 kontakt telefoniczny

                       Mapa strony